Zpět do obchodu

Registrace

Proč je důležité číst?

Hezký den všem.

Na úvod bych chtěla říct, že se dnes chci věnovat čtení. Čtení je pro mě jeden kousek skládanky, který mi každý den dodává takovej ten pohon pokračovat. Je to věc, kterou mám na top to do listu, co chci za den zvládnout.

Jak tento, tak další články se budou týkat hlavně vás sebe samých. Dnes rozeberu čtení. V dalších článcích se určitě dočtete o podcastech (co mě daly a jak se dají efektivně poslouchat + tipy na skvělé podcasty, které jsem zatím slyšela), o mezilidské komunikaci, o naslouchání, o citech, o špatných i dobrých náladách, o přístupu k jídlu a pohybu, o posouvání vlastních hranic, o rozvoji nových dovedností, o negativním myšlení, o falši a negativitě od druhých, o plnění si snů a hlavně o přístupu k vlastnímu já. (Taky chci rozebrat dnešní školstvím které se podle mě těmito věcmi prolíná u hodně procent populace).

Tyto body chci samostatně rozepsat a věnovat se jim :).

 

Zajímalo by mě, kolik z vás, co jste přivítali na můj blog, pravidelně a rádo čte?

Tenhle článek píšu hlavně z toho důvodu, protože se s vámi chci podělit o mých poznatcích ohledně čtení jako takovým. Taky vám chci ukázat můj TOP list seberozvojových knížek a jak čtení preferuju já.

Co se týče čtení jako takového, nechci tu dnes psát o knížkách, které mají děj, dějové knížky jsou skvělé, za život jsem jich přečetla desítky, ale co v poslední době preferuju já, jsou všechny možné seberozvojové knížky, které mi vždycky dokážou pomoct, když mi jsou nějaké věci nejasné nebo když jednoduše potřebuju nakopnout :D.

Slovo seberozvoj je docela důležitý slovo, který si myslím, že se ne až tak moc v dnešní době zdůrazňuje a "učí" správně. Vlastního seberozvoje se samozřejmě naučíte sami na sobě, protože každému vyhovuje něco jiného, každý chce něco jiného a hlavně, každý máme svoje vlastní sny a svoji vlastní hlavu.

Co je hodně důležitý zmínit je to, že než já sama začala číst a celkově se soustředit na tyhle seberozvojový věci, soustředila jsem se na to, co od toho vlastně očekávám, proč se do toho pouštím a v čem mi to má pomoct. Další věc za mě byly moje priority a to, co bych v životě vlastně chtěla. Knížky mi k tomu potom i dost pomohly.

Já sama nikdy dřív nevěděla, že je takové velké množství druhů knih, které se zajímají takovou tou psychologii člověka a že by mi reálně mohly pomoct. Pamatuju si, že první věc, kterou jsem o tomhle odvětví zaznamenala, byly 4 dohody, které mě vlastně na tuhle cestu dovedly. 4 dohody jsou jak v knižní, tak i v audio podobně :). Je to taková brána, která vám umožňuje lépe poznat lidské myšlení a hlavně je to  mezník, kde poznáte, zda s tím souhlasíte a budete nad tím přemýšlet nebo jestli si řeknete, že to je blbost a vypnete to. I druhá možnost je v pohodě, protože tyto věci nejsou pro každého a ne každý to tak vidí. Ale pokud se vám líbí varianta číslo jedna, rozhodně 4 dohody nekončete.

Moje nejoblíbenější knížka je Moc podvědomí od pana Murphyho. Kniha se podle názvu zabývá naším podvědomím, ale i vědomím. Zabývá se sny, které se nám v noci zdají. Zabývá se situacemi, které se nám stávají a zabývá se alternativními postoji, kterými si můžeme změnit vlastní život k lepšímu.

Další knížky, které mám moc ráda, jsou od pana Maxwella. Jedna z nejlepších je určitě kniha Vztahy a Zapracujte na sobě. Knížky mají okolo 70 stránek, ale mají v sobě tolik informací, že mám každou knížku přečtenou snad 3x.

Knížku, kterou teď už po druhé dočítám je Myslete velkoryse. Kniha je založena na podobné bázi jako u Moc podvědomí, akorát se zabývá i více postoji v oblasti práce a podnikáni.

Určitě bych doporučila i knížku Buďte posedlí nebo buďte průměrní od Granta Cardone. Přiběh tohohle businessmana a spisovatele mám asi ze všech nejradši. Ukazuje, jak z drogově závislého člověka se sebral z toho největšího dna a dokázal pro okolí nemožné.

Sepsala jsem vám tu tak 1/100 skvělých knih, určitě, když budete hledat, najdete mnohem víc i z jiného odvětví. Ať už jde o jídlo nebo pohyb, ať už jde o manželství nebo rodinu, vždycky tu budou nápomocné knihy, které vám můžou dodat informace.

Jenom bych chtěla upozornit, jak už jsem psala na začátku, tak každý jsme jiný a každý máme vlastní příběh. Každý spisovatel sepisuje vlastní postřehy nebo věci, které mu utkvěly v hlavě. To neznamená, že se vy musíte být kopie celé knížky. Napomůže vám to najít sebe a dodat vám motivaci pokračovat a plnit si sny, které chcete, ať už jde o cokoliv.

Poslední pár slov chci věnovat tomu, jak vlastně číst. Já čtu hlavně před spaním a to většinou 20 minut. Dost mě to před spaním i uklidní a líp se mi pak usíná :D. Beru si knížku s sebou vždycky, když mě čeká cesta například MHD nebo vlakem nebo kdykoliv vím, že někde budu mít čas, tak si čtu. Využijte čekání a cestování efektivně.

Ode mě by to takhle dnes bylo všechno :).

Děkuju, že jste článek dočetli a těším se, až vám sepíšu další body.

Mějte se krásně! :)

Zpět do obchodu